<p dir="rtl" lang="he" >[hurrytimer id="2238"]
</p>

 

5 הטעויות שאנחנו עושים עם הכסף שלנו
אנו נזרקים לעולם האמיתי לקריירה ולחיי משפחה בלי הכלים הנכונים להתמודדות עם העולם הכלכלי המורכב שלנו. כתוצאה מכך אנשים רבים עושים טעויוות קריטיות בכל מה שנוגע להתנהלות הכלכלית שלהם. לפניכם 5 טעויות נפוצות שאנשים עושים עם הכסף שלהם וכיצד להתמודד איתן כדי סוף סוף לצאת מהמינוס ולהתחיל לחיות חיי רווחה.
מאת גיל אורלי

כסף הוא אחד מהתחומים הכי טעונים וקשים להתמודדות לאנשים רבים. זה לא מפליא מאחר והחיים שאנו חיים מיום ליום הם בעיקרם כלכליים. בין אנו נרצה להודות בזה ובין אם לא, הכסף משחק תפקיד מאוד מרכזי בחיים שלנו.

העניין הוא שההורים שלנו, מערכת החינוך ואחר כך גם במערכת ההשכלה הגבוה (וזה נכון גם לגבי מי שלומד כלכלה), לא מלמדים אותנו כיצד להתנהל נכון עם הכסף שלנו. כתוצאה מכך אנו נזרקים לעולם האמיתי, לחיי היום יום, לקריירה ולחיי משפחה בלי הכלים הנכונים להתמודדות עם העולם הכלכלי המורכב שלנו.

לפניכם 5 טעויות נפוצות שאנשים עושים עם הכסף שלהם וכיצד להתמודד איתם כדי סוף סוף לצאת מהמינוס ולהתחיל לחיות חיי רווחה:

טעות 1# – לקחת הלוואה כדי לסגור את המינוס – כולם מכירים את זה. אתם מקבלים טלפון מהבנק, הפקידה אומרת לכם שאתם בחריגה מהמסגרת והיא באדיבותה מציעה לכם הלוואה לסגור אתכם. אתם מסכימים והנה איזו הקלה… אתם חושבים שהבעיה נפתרה.

זו טעות מרה. הבעיה לא נפתרה אלא אף הוחרפה. לקחת הלוואה כדי לסגור את המינוס זה כמו לנסות לסתום דלי עם חור באמצעות עוד חור. מהלוואה אפשר ליהנות פעם אחת. כשאנחנו לוקחים אותה. לאחר מכן היא רק מגדילה את הגירעון החודשי באמצעות התשלום שיורד בכל חודש. אם לא נטפל בשורש הבעיה, כלומר, נדע להגדיל את ההכנסות לעומת ההוצאות החודשיות, ההלוואה רק תגדיל את הגירעון.

איך לבנות הכנסה פאסבית כבר ב-100 הימים הקרובים גם אם אתם במינוס כרוני היום

לחצו כאן לסדרת הדרכות שתראה לכם כיצד>>

טעות 2# – לשבור חיסכון כדי לסגור את המינוס – אחת הטעויות הנפוצות שאנשים נמצאים בדוחק כלכלי עושים היא לשבור חיסכון ולהשתמש בכסף כדי לסגור את המינוס בבנק. שוב גם כאן, סכום חד פעמי לא יפתור את בעיית החריגה לאורך זמן. מעבר לכך אנחנו עושים לעצמנו נזק אדיר בזה שאנחנו לוקחים כסף שצובר ריבית דה ריבית ומשתמשים בו לכיסוי ההוצאות השוטפות.

כדי לעבור מדוחק כלכלי למצב של רווחה המפתח הוא צבירת חסכונות ובעיקר שימוש בחסכונות האלה להשקעות מניבות. השתמשו בחסכונות שלכם כדי להבטיח את העתיד אל תשמתשו בהם כדי להתמודד עם החריגה בהווה. בשביל זה ישנם פתרונות אחרים.

איך לבנות הכנסה פאסבית כבר ב-100 הימים הקרובים גם אם אתם במינוס כרוני היום

לחצו כאן לסדרת הדרכות שתראה לכם כיצד>>

טעות 3# – לסגור את המשכנתא עם סכום חד פעמי שהתקבל – לכולנו קרה שהשתחררה לנו איזו קרן השתלתמות או שקיבלנו סכום מסויים כתוצאה מירושה או מכירת נכס. הטעות שהרבה אנשים עושים היא לקחת את הסכום הזה ולשלם חלק או לסגור לחלוטין את המשכנתא שיש להם על הבית.

מדוע זו טעות? המשכנתא הינה ההלוואה בתנאים הכי טובים שאי פעם תקבלו – ברוב המקרים הריבית שלה נמוכה מכל הלוואה אחרת שתקבלו. המשמעות של זה היא שישנן אלטרנטיבות הרבה יותר טובות להשקעת הכסף שזה עתה קיבלתם. מומלץ להשאיר את המשכנתא על קנה ולהשקיע את הסכום שקיבלתם באפיק שיניב לכם תשואה גבוהה יותר מהמשכתנא שאתם משלמים היום.

איך לבנות הכנסה פאסבית כבר ב-100 הימים הקרובים גם אם אתם במינוס כרוני היום

לחצו כאן לסדרת הדרכות שתראה לכם כיצד>>

טעות 4# – לקבל את התכתיבים של החברה שצריך להוציא יותר – כמה פעמים שמעתם את עצמם אומרים "אני חייב לנסוע לחו"ל"… או "אני חייבת את המטבח החדש"… זה קורה משום שאלה התכתיבים של החברה בה אנחנו חיים. לכאורה, הסטטוס שלנו, המעמד שלנו בסביבה בה אנחנו חיים מוכתב על ידי מה שיש או אין לנו. בשורה התחתונה זה הכל מצג שווא. אנחנו לא באמת "חייבים" אנחנו "רוצים" וצריך לדעת לעשות את ההפרדה. לכן בפעם הבאה שאתם מרגישים שאתם "חייבים" לרכוש משהו: סלון, טיסה לחו"ל, רכב חדש תחשבו פעמיים.

איך לבנות הכנסה פאסבית כבר ב-100 הימים הקרובים גם אם אתם במינוס כרוני היום

לחצו כאן לסדרת הדרכות שתראה לכם כיצד>>

טעות 5# – לחסוך כסף בבנק כי "השקעות זה מסוכן" – ההורים שלי פתחו לי חשבון בנק כשהייתי בן 16. אותי כמו אנשים רבים חינכו ש"כסף חוסכים בבנק". כל זה טוב ויפה אם החיסכון בבנק היה מניב תשואה כלשהי. נכון להיום החיסכון בבנק מניב תשואה שנתית של 2 עד 3 אחוזים בלבד (וזה במקרה הטוב). זאת אומרת שהכסף שוכב לו ולא ממש עובד עבורנו.

ישנן אין ספור אלטרנטיבות טובות יותר מהחיסכון בבנק. השקעות בנדל"ן, בשוק ההון ובעסקים. אבל האינסטינגט של רובנו הוא לחשוש מהשקעות כי חינכו אותנו שזה "מסוכן". במציאות הרבה יותר מסוכן לא להשקיע את הכסף, מהסיבה הפשוטה שערכו של כסף שאינו עולה, נשחק (זו האינפלציה רבותיי).

הצרה היא שאנשים חושבים שהם לא מספיק מוכשרים או מבינים מספיק בפיננסים ולכן מרשים לעצמם להישאר בורים. אחרי שעבדתי עם מאות משפחות בישראל אני יכול לומר לכם בוודאות שכל אחד – אם יש לו את הרצון כמובן – יכול לקחת את גורלו בידו ולהפוך למשקיע מתוכחם ממש כמו העשירים.

לסיכום, אם היום אתם לא מרוצים ממצבכם הכלכלי יש לי חדשות רעות וחדשות טובות. החדשות הרעות היא שאם תמשיכו לנהוג כפי שנהגתם עד היום כנראה שהמצב לא ישתפר. החריגה בבנק לא תשתנה. לא תצליחו להבטיח את העתיד הכלכלי שלכם ושל המשפחה שלכם.

החדשות הטובות היא שיש מה לעשות. כפי שציינתי קודם הייתי עד למאות משפחות שעשו מהפך במצבם הכלכלי בפרק זמן מאוד קצר – לפעמים במהלך 4 חודשים בלבד. קבלו החלטה שאתם מתחילים את השינוי היום.

גיל אורלי הוא מנטור מוביל ליצירת ביטחון ושפע כלכלי, הופיע עשרות פעמים באמצעות התקשרות: ערוץ 2 ו-10 ובעל טור קבוע באתר Ynet. ספרו 'נוסחת הכסף' נמכר עד היום במעל 9,000 עותקים ובאמצעות תוכנית הדגל "סוד הכסף" ליווי עד היום מאות משפחות ישראליות מכל שכבות האוכלוסיה ליציאה מהמינוס וליצירת נכסים מניבים.

ניתן להירשם לסדרת ההדרכות שלו שתראה לכם איך לצאת מהמינוס ולבנות נכסים מניבים תוך 100 ימים.

להרשמה לחץ כאן>>

 

כל הזכויות שמורות לקבוצת גיל אורלי |  |  אימון וייעוץ כלכלי  |  03-6529132 | מייל: gil@gilorly.co.il